lena+marek

Щоб ви гарно відпочили у селі від метушні міста:

– ПРОГУЛЯЙТЕСЯ доріжками просторого подвір’я, зазирніть до мальовничих куточків садиби, послухайте пташиний спів, доторкніться до зелених листочків і пелюсток квітів;

- зробіть на згадку про відпочинок СВІТЛИНИ;

- пропонуємо вам скористатися нашою колекцією старожитностей, народних строїв – і ПЕРЕВТІЛИТИСЯ в певний образ;

- “КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ” – смуга перешкод за мотивами козацьких тренувань зі спритності і влучності. А для дівчат – особливі вправи: з мітлою і ступою.

Відпочинок на березі Ягорлицької затоки:

наша затока мілка, але комфортна для купання, дно тверде, піщане, водорості хвилі викидають на берег, морська вода чиста (бо води з дельти Дніпра не потрапляють до затоки) і прогрівається влітку до +25 град.С . З ночі вода з затоки “тікає” до моря, тому вранці дуже міленько, а з 12-ї години вона прибуває прямо на очах, стає глибше. Дуже зручно відпочивати на затоці маленьким діткам: немає великих хвиль і медуз. Берег практично безлюдний (окрім вихідних), понад берегом ростуть “маслини” (лох сріблястий), близько до затоки підступають зарослі акації білої і сосновий ліс. Біля берега є озерце з лікувальною гряззю. З давніх часів місцеві люди лікують нею попереки, суглоби, бо вона зігріває – “гарячі грязі”, але за висновками вчених має 50% активності у порівнянні з лікувальними грязями голопристанського Солоного озера. На берег можемо відвезти нашим транспортом.

Пізнавальний відпочинок:

- пропонуємо цікаві ЕТНОТРЕНІНГИ, наприклад, навчимо доїди корову, віяти молоко, робити сир, бити вершкове масло; можете спробувати певні сільські заняття (по сезону): косити, копати, полоти, рубати, мазати глиною (з соломою або кізяком!);

- УКРАЇНСЬКА КУЛІНАРІЯ з дегустацією, звісно, все натуральне і за старовинними рецептами: потапці, горобці, жайворонки, пундики, пашкети, товченики і ще багато цікавого. Особливо цікава тема – ОБРЯДОВЕ ПЕЧИВО.

- ЖІНОЧІ СТАРОВИННІ ГОЛОВНІ УБОРИ: намітка, очіпок, хустка, вінок , як одягати і носити.

- МАЙСТЕР-КЛАСИ від майстрині: народна лялька, пташки, коники, баранці з сіна і морських водоростей, Дідух, вінкоплетіння, шутка до Вербної неділі, крапанки і царапанки до Великодня, обереги з природних матеріалів.

МАЙСТЕР-КЛАСИ з ДЕГУСТАЦІЯМИ: навчимо доїти корову і влаштуємо для вас дегустацію найнатуральніших екологічних молочних продуктів – молока, вершків, квашеного молока, сироватки, сиру, масла; винокуріння – побачите і скуштуєте)); ферментація трав’яного чаю і дегустація його різновидів.

Активний відпочинок:

ПРОГУЛЯНКИ за межами садиби – в степу, в лісі, в Іванівські піски (Іванівська піщана платформа Нижньодніпровських пісків), до озера Аджиголь, в дендропарк с.Садове, зустріч світанку в Долині курганів епохи ямної культури, катання на бричці.

Екскурсії до цікавих куточків Херсонщини:

цілюший гейзер у с.Облої, заповідник “Асканія Нова”, м.Гола Пристань.